Prohlídky vrtů

a vrtaných studní televizní kamerou

Nabízíme prohlídku stvolu vrtu barevnou optickou kamerou, vhodnou i pro vrty velmi malého průměru (wire-line) až do hloubky 600 m. Díky malému průměru má kamera dobrou průchodnost také havarovanými úseky vrtů.

Kamera je schopná pohledu do boku vrtu i dolů pouhým jednoduchým přepnutím na ovládacím panelu. Motorizovaná jednotka navíc umožňuje boční panoramatický pohled s překryvem (celkem 400°). Kompasem orientovaná kombinace bočního a spodního obrazu umožňuje dokonale lokalizované a perspektivní zobrazení stěny vrtu.

Orientovaný optický záznam vrtného stvolu kamerou je bezesporu progresivním doplňkem standartního petrografického a strukturního popisu jádra. Kvalitně provedená a zaznamenaná prohlídka umožnuje orientovaný popis strukturních linií a díky nim také následnou orientaci jádra ať již pro odběr vzorků nebo interpretaci vlastností. Prohlídka stvolu vrtu dává geologovi možnost přímo vidět situaci in-situ, čímž usnadňuje interpretaci např. záznamů z provedených karotáží nebo popis litologie v bezjádrových vrtech. Optickou kameru lze také snadno použít pro přímou inspekci technického stavu vrtu nebo pažení.

Prohlídku vrtného stvolu provádíme s ohledem na cíl. Při prohlídce proto vždy vítáme přítomnost zákazníka, který může nejen na vlastní oči vidět vrtný stvol, ale především v reálném čase podle svých potřeb usměrňovat operátora.

Výsledným výstupem prohlídky je vždy videozáznam s popisnou zprávou zaměřenou podle zadání. Na přání zákazníka je možné, opět s ohledem na zadání, záznam také detailně interpretovat. 

Technické parametry kamery
Maximální hloubkový dosah600 m
Hmotnost1,59 kg
Minimální světelnost0,1 lux
Rozlišení550 řádků
Provozní rozsah teplot0 - 60 °C
Průměr kamery28,6 mm
Délka kamery686 mm
Minimální průměr vrtu29 mm
Minimální doporučený průměr vrtu pro dosažení dobrého zobrazení32 mm
Maximální doporučený průměr pro dosažení dobrého zobrazení915 mm do strany
1524 mm dolů

Firemní novinky

Firemní novinky

25 Jan 2018Prevence závažných havárií Prevence závažných havárií - bezpečnostní dokumentace podle nového zákona č. 224/2015 Sb., o...

více